Towarzystwo Przyjaciół Nauk im. Kazimierza Marii Osińskiego w Przemyślu

Aktualności

Artykuły

Informacja

Zarząd TPN informuje, że z powodu obostrzeń związanych z pandemią, wprowadzonych przez rząd, wykłady w dn. 7 i 13 listopada odbędą się on-line. Zapraszamy do śledzenia strony internetowej i Facebooka TPN i posłuchania naszych prelgentów.

7 listopada 2020

Gratulacje

Zarząd TPN składa najserdeczniejsze gratulacje panu Łukaszowi Chrobakowi - członkowi Komisji Rewizyjnej TPN - który uzyskał stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie historii, nadany uchwałą Rady Dyscypliny Historia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

24 listopada 2020

Koncerencja

Gorąco zapraszamy do wysyłania zgłoszeń na konferencję, którą TPN ma zaszczyt i przyjemność współorganizować z IPN Oddział w Rzeszowie i Muzeum - Zamkiem w Łańcucie. Szczegółowe informacje pod linkiem: https://rzeszow.ipn.gov.pl/pl8/aktualnosci/122821,Ogolnopolska-konferencja-naukowa-Arystokracja-i-ziemianstwo-wobec-odzyskania-nie.html?fbclid=IwAR3nHtacAoBZMsiNyxgad3-8Kw_1JN08fLpDvR1IvuWYHpIfuipdj_GOi5E

23 listopada 2020

KOMUNIKAT

KONFERENCJA DZIEDZICTWO KUNSTKAMERY?  JAK POWSTAWAŁY NASZE MUZEA

Szanowni Państwo!
Zapraszamy na konferencję na temat początków polskich muzeów i kolekcji. Program w załączniku.

Podczas konferencji przeprowadzony zostanie streaming wideo - platforma YouTube na kanale Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej pod adresem:

https://www.youtube.com/channel/UCpy5wOTsHB7LDPnbnLxzAuw

Prosimy o dołączenie. Info dla osób z Przemyśla: przemyskim muzeom - Narodowemu i Diecezjalnemu będą poświęcone prelekcje we środę przed godz. 13.00 - proszę zapoznać się z programem.

Kto chciałby wziąć udział w dyskusji w czasie konferencji, proszony jest o przesłanie zgłoszenia na adres: m.krzeminski@mnzp.pl  i podanie adresu, na który w dniu konferencji zostanie przesłany link do wejścia na skype'a z możliwością aktywnego połączenia się. 

27 listopada 2020

Gratulacje

Zarząd TPN składa najserdeczniejsze gratulacje pani Ewie Świtek - b. długoletniej członkini Zarządu i przewodniczącej Sekcji Pedagogiczno-Psychologicznej - która uzyskała stopień naukowy doktora nauk społecznych w zakresie pedagogiki, nadany jej uchwałą Rady Instytutu Dyscypliny Pedagogika Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

11 listopada 2020

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie