Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

APEL

W 2019 r. zbliża się rocznica 110-lecia powstania Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu. To niepowtarzalna okazja, by po uroczystościach stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości podkreślić rolę i znaczenie regionalnych stowarzyszeń promujących kulturę i naukę, które jak TPN, od dziesięcioleci wspierają i inicjują prowadzenie badań z dala od wielkich centrów. Z tej okazji Zarząd  Towarzystwa Przyjaciół Nauk zwraca się z prośbą do osób stowarzyszonych  i sympatyków naszego Towarzystwa o darowizny finansowe na potrzeby związane z renowacją pomieszczeń lokalu, który od ponad 20 lat nie przeszedł remontu, a służy nieprzerwanie jako centrum licznych i różnorodnych inicjatyw naukowych i kulturalnych. 

Problem w tym, że TPN jest właścicielem lokalu, a  nie może korzystać z dotacji samorządowych i rządowych na eksploatację lokalu, w tym na  odnawianie pomieszczeń. Ta niedogodność stanowi ciągły problem z zapewnieniem finansowania tych potrzeb. Stąd nasz apel o wpłaty, które można dokonać na konto bankowe nr
 46 2030 0045 1110 0000 0090 6130 z dopiskiem "darowizna", Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu, ul. Tadeusza Kościuszki 7. 
Darczyńcy, którzy swymi datkami przyczynią się do zrealizowania planów renowacji siedziby TPN, zapisani zostaną w Złotej Księdze Jubileuszu 110-lecia Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu. Będzie ona na zawsze pamiątką naszego jubileuszowego roku, który zbliża się wielkimi krokami.
28 listopada 2017

Marsz Orląt Przemyskich 2017

Przejdź do - Marsz Orląt Przemyskich 2017

W dniu 10 grudnia 2017 r. odbędzie się Marsz Orląt Przemyskich 2017

Szczegóły na plakacie 

28 listopada 2017

Wędrujące Madonny - Wizerunki Madonn Kresowych na Podkarpaciu

Przejdź do - Wędrujące Madonny - Wizerunki Madonn Kresowych na Podkarpaciu

W dniu 25 listopada 2017 r. o godz. 16.00 w Auli Seminarium duchownego w Przemyślu odbędzie się II Konferenrcaj naukowa pt. Wędrujące Madonny - Wizerunki Madonn Kresowych na Podkarpaciu

Szczegóły na plakacie

21 listopada 2017

Kolejny tom „Rocznika Przemyskiego”

Ukazał się kolejny, 53 tom „Rocznika Przemyskiego” wydawanego przez Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu - „Rocznik Przemyski Historia” oraz „Rocznik Przemyski Literatura i Język”. Opracowania publikowane w „Roczniku Przemyskim” zawierają wyniki badań naukowych nad historią i dziedzictwem kulturowym oraz językiem, literaturą, Przemyśla i regionu podkarpackiego, a także mniejszości narodowych go zamieszkujących.

 

 

 

13 listopada 2017
Czytaj więcej o: Kolejny tom „Rocznika Przemyskiego”

Prezentacja „Rocznika Historycznego Dynoviana”

Przejdź do - Prezentacja „Rocznika Historycznego Dynoviana”

Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu zaprasza na prezentację „Rocznika Historycznego Dynoviana” w dniu 30 listopada (czwartek) 2017 r. o godz. 17:00. Prezentacji towarzyszyć będzie prelekcja okolicznościowa dr Andrzeja Stankiewicza nt. Działalności wydawniczej Towarzystwa Przyjaciół Dynowa.

 Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu  ul. Kościuszki 7

 

13 listopada 2017