Jesteś tutaj: Start / Aktualności / APEL

APEL

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
28 listopada 2017

W 2019 r. zbliża się rocznica 110-lecia powstania Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu. To niepowtarzalna okazja, by po uroczystościach stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości podkreślić rolę i znaczenie regionalnych stowarzyszeń promujących kulturę i naukę, które jak TPN, od dziesięcioleci wspierają i inicjują prowadzenie badań z dala od wielkich centrów. Z tej okazji Zarząd  Towarzystwa Przyjaciół Nauk zwraca się z prośbą do osób stowarzyszonych  i sympatyków naszego Towarzystwa o darowizny finansowe na potrzeby związane z renowacją pomieszczeń lokalu, który od ponad 20 lat nie przeszedł remontu, a służy nieprzerwanie jako centrum licznych i różnorodnych inicjatyw naukowych i kulturalnych. 

Problem w tym, że TPN jest właścicielem lokalu, a  nie może korzystać z dotacji samorządowych i rządowych na eksploatację lokalu, w tym na  odnawianie pomieszczeń. Ta niedogodność stanowi ciągły problem z zapewnieniem finansowania tych potrzeb. Stąd nasz apel o wpłaty, które można dokonać na konto bankowe nr
 46 2030 0045 1110 0000 0090 6130 z dopiskiem "darowizna", Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu, ul. Tadeusza Kościuszki 7. 
Darczyńcy, którzy swymi datkami przyczynią się do zrealizowania planów renowacji siedziby TPN, zapisani zostaną w Złotej Księdze Jubileuszu 110-lecia Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu. Będzie ona na zawsze pamiątką naszego jubileuszowego roku, który zbliża się wielkimi krokami.